Odwiedź nas: Facebook  YouTube

 

 

https://centrum-muzycznego-partnerstwa.blogspot.com/

 

CENTRUM KSZTAŁCENIA I PROMOCJI „MUZYCZNE PARTNERSTWO”
w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy

Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy wraz z Towarzystwem Mozartowskim w Bydgoszczy otworzył działalność, jedynego w Europie, Centrum Kształcenia i Promocji „Muzyczne Partnerstwo”. Inicjatywa powstała dzięki realizacji myśli Pana Profesora Jerzego Marchwińskiego i śp. Dyrektor PZSM, Ewy Stąporek-Pospiech w 2016 roku. Od tamtej pory odbyło się już wiele kursów, warsztatów w zakresie „Muzycznego Partnerstwa”.

Podczas Inauguracji, w projekcie zaprezentowali się artyści z Polski, młodzi utalentowani instrumentaliści oraz wybitne indywidualności muzyczne: Jerzy Marchwiński (fortepian, zespoły kameralne, Warszawa) – zaliczany do grona najwybitniejszych pianistów i kameralistów, który od wielu lat przygotowuje młodych ludzi do postrzegania wykonawstwa zespołowego jako w pełni wartościowej alternatywy spędzenia muzycznego życia, Tomasz Strahl (wiolonczela, zespoły kameralne, Warszawa), Krzysztof Herdzin (jazz, aranżacja, fortepian, zespoły, Warszawa-Bydgoszcz), Aldona Cisewska (skrzypce, zespoły kameralne, Bydgoszcz), Paderewski String Quartet w składzie: Marcin Pawełczyk (skrzypce, Bydgoszcz), Zbigniew Milewski (altówka, Bydgoszcz), Maciej Kamrowski (wiolonczela, Bydgoszcz), Aldona Cisewska (skrzypce).

Wyjątkowym wydarzeniem było spotkanie z muzykami z zespołu Krzysztof Herdzin Trio z udziałem Krzysztofa Herdzina, Cezarego Konrada i Roberta Kubiszyna. Podczas warsztatów młodzi instrumentaliści mieli możliwość konsultacji z psychologiem muzyki i skrzypaczką – dr Anną Nogaj, która już od wielu lat wspiera rozwój utalentowanej artystycznie młodzieży.

Zróżnicowane formy działalności Centrum (warsztaty, lekcje otwarte, konsultacje metodyczne, koncerty, panele dyskusyjne, zajęcia w zespołach kameralnych, orkiestra festiwalowa) pozwoliły  uczestnikom nie tylko na doskonalenie umiejętności muzycznych, ale także pomogły rozwinąć wrażliwość.

Spotkaniom muzycznym mistrzów wraz z utalentowaną młodzieżą towarzyszyły koncerty w zabytkowej sali Domu Polskiego przy ul. Grodzkiej 1 w Bydgoszczy oraz w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy.

List Dyrektor PZSM 3 lutego 2021, Bydgoszcz

List Prof. Jerzego Marchwińskiego 5 lutego 2021, Warszawa

List Prof. Jerzego Marchwińskiego, 28.09.2020, Warszawa

Deklaracja dostępności

e-Rekrutacja

Fundacja VIVA MUSICA

Sztandar szkoły

Kontakt

Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina
ul. Andrzeja Szwalbego 1
85-080 Bydgoszcz

tel. 52 322-97-18 / 52 322-37-94
fax. 52 321-97-94

dyrektor@szkolamuzyczna.bydgoszcz.pl

Skrzynka podawcza ePUAP:

PZSM_Bydgoszcz_0404

Partnerzy

 

 

BIP

Termomodernizacja

MKiDN oraz CEA